Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Frywolki Krakowskie – Krakowski Kredens

Frywolki Krakowskie - Krakowski KredensSama nazwa Frywolki Krakowskie brzmi dziwnie, na opakowaniu jest więc podtytuł czekoladki z migdałami. Producenta nie znam, bo to czekoladki wyprodukowane w ramach marki Krakowski Kredens dla sieci Alma, gdzie kupiłem to eleganckie opakowanie (już raz opisywałem wyrób z tej serii i wówczas udało mi się trafić na podobny produkt taniej, tym razem to coś niepowtarzalnego).

Frywolki Krakowskie - Krakowski KredensŁadne kartonowe opakowanie z przezroczystym okienkiem w brązowej stylistyce charakterystycznej dla tej grupy produktów zawiera 120g czekoladek trochę bezkształtnych, będących mieszanką drobnych fragmentów migdałów zatopionych w czekoladzie. Podobno migdałów jest aż 45%, choć jakoś trudno w to uwierzyć, co do samej czekolady, to też opis dziwnie wygląda – bo choć jest to jednolita konsystencja, to najwyraźniej zrobiona z dwóch gatunków czekolady: deserowej (min. 50% kakao) i mlecznej (min. 25% kakao).

W smaku czekoladki są łagodnie i nie za słodkie, a same kawałki migdałów zapewne prażone, bo niebyt twarde w gryzieniu, co czasem bywa problemem przy tego typu produktach. Nadają się świetnie na drobny upominek, cena do niskich nie należy, bo w przeliczeniu na kg wychodzi aż 91,58 zł i z tego powodu raczej już kolejnego opakowania nie kupię.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Alma, październik 2015): 10,99 zł (cena promocyjna)
Cena za kg: 91,58 zł (cena promocyjna)
Liczba kcal w 100g: 578
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 36g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 41g
Ostrzeżenia: prócz migdałów może zawierać gluten, orzechy, pistacje, mleko, soję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *