Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Mini bombonierka Almond Cream Truffines – Belgian Famous Chocolates

Mini bombonierka Almond Cream Truffines - Belgian Famous ChocolatesBelgian Famous Chocolates to firma z tradycjami istniejąca od 1956 roku. Belgijskie słodycze słyną z wysokiej jakości i tak też jest w tym przypadku. Produkt w mojej ocenie należy zakategoryzować do mini bombonierek. Mini – gdyż w całkiem sporym opakowaniu jest zaledwie 7 kulek o łącznej wadze 60g. Są to smaczne kulki z dość grubą (choć mogłaby być jeszcze grubsza) warstwą czekolady wyglądającą na deserową, choć na opakowaniu podano: zawartość suchej masy kakaowej w czekoladzie min. 25%.

Mini bombonierka Almond Cream Truffines - Belgian Famous ChocolatesNieregularnie oblanie nadaje ciekawego wyglądu, wnętrze nie ma typowego koloru brązowych kakaowych nadzień – jest raczej jasne i dość mocno zbite, jak drobniutki piasek (choć nie czuć z tego powodu suchości w ustach).

Owo nadzienie opisano w języku polskim jako marcepanowe, przy czym odmienna jest konsystencja od typowych produktów określanych mianem marcepanowych. Na opakowaniu widzimy bowiem zdjęcie migdałów (zawartość zaledwie 1%) i sama nazwa bombonierki to sygnalizuje: Almond Cream Truffines. Smak faktycznie nieco marcepanowy (jak wiadomo składnikiem do produkcji marcepanu są właśnie migdały) – lecz dość wyjątkowy i z tego punktu widzenia warto skosztować choć jedno opakowanie, aby samemu to docenić.

Sugerowana temperatura przechowywania to od 12 do 18 stopni C. Odradzam przechowywanie w lodówce. Moim zdaniem cena dość wysoka, no ale to produkt sprzedawany w sklepie Alma, gdzie do takich cen trzeba się przyzwyczaić. Warto wypróbować dla poszerzenia swych horyzontów smakowych, można też sprezentować swojej kobiecie taki słodki upominek nawet bez tzw. okazji – takie drobne niespodzianki podarowane z zaskoczenia potrafią sprawić wiele radości.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5

Cena za opakowanie (sklep Alma, styczeń 2013): 6,99 zł
Cena za kg: 116,50 zł
Masa kakaowa min. 30% Liczba kcal w 100g: 596
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 47,39
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 42,57g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości glutenu, orzechów i jaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *