Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Torcik Wedlowski ręcznie dekorowany – E. Wedel

Torcik Wedlowski ręcznie dekorowany - E. WedelWiele razy się przymierzałem do sprawdzenia, czym wyjątkowym charakteryzuje się ręcznie dekorowany Torcik Wedlowski, aż trafiłem na promocję w Almie, gdzie zapłaciłem za niego 9,99 zł (normalnie w marketach kosztuje od 12 do 14 zł). Dolna część opakowania oraz jego grubość sugerują, że ów torcik ma kontrukcję opartą o wafelek oblany czekoladą.

I istotnie tak jest, nie ma tu zatem mowy o jakimś prawdziwym torcie z nadzieniem w stylu biszkopotowym. To raczej grubsza wersja zwykłego wafelka z kremem orzechowym, który rozrósł się do 250g koła – ma zatem słuszne rozmiary.

Torcik Wedlowski ręcznie dekorowany - E. WedelZgodnie z opisem na opakowaniu: Torcik Wedlowski jest ręcznie dekorowany, dzięki czemu stanowi unikalny upominek, który podkreśli wyjątkowość każdej okazji. I faktycznie głównym wyróżnikiem jest stosunkowo gruba warstwa czekolady (a tej zwykle mi brak w typowych wafelkach) – chodzi o te elementy dekoracyjne. Ta solidna dawka czekolady jest domeną Wedla, występującą cechą także w znanych wafelkach WW. W przypadku torcika waflowego jest to jednak czekolada deserowa (min. 45% masy kakaowej), stąd moja ocena jest ciut wyższa: 3/5.

Torcik zapakowany jest w kartonowe opakowanie z dużym okienkiem, a w nim widoczny sam torcik w hermetycznie szczelnej folii. Co ważne, po usunięciu folii nie należy zbyt długo zwlekać ze spożyciem całego torcika. Bo choć nie wygląda na taki produkt, któremu zaszkodzi kilka dni, to jednak po tych kilku dniach zaczyna wysychać od środka, co prowadzi do odwarstwienia się tej górnej, dekoracyjnej warstwy z czekoladą.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Alma, październik 2015): 9,99 zł (cena promocyjna)
Cena za kg: 39,96 zł (cena promocyjna)
Liczba kcal w 100g: 538
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 57g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 30g
Ostrzeżenia: może zawierać jaja, pszenicę, orzechy, mleko, soję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *