Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada mleczna z papają i kremowym nadzieniem – Lindt

Czekolada mleczna z papają i kremowym nadzieniem - LindtWraz z nadejściem sezonu letniego firma Lindt wprowadziła do Polski nową serię czekolad o charakterystycznym wąskim lecz długim, kartonowym opakowaniu. Nie ma tu jednak żadnej sztuczki ze zmniejszeniem wagi tabliczki, gdyż mamy do czynienia z klasyczną wagą 100g.

Są to czekolady mleczne nadziewane w kilku różnych owocowych smakach. Ja wybrałem spośród dostępnych najciekawszy dla mnie owoc, jakim jest papaja.

Czekolada mleczna z papają i kremowym nadzieniem - LindtRozczarują się jednak ci, którzy liczą na wyśmienity smak papai, której jest zaledwie 3% oraz 1% koncentratu soku z papai. Naturalny owoc ma dość łagodny smak i było nie lada wyzwaniem odtworzyć go w produkcie wysoko przetworzonym w połączeniu z innymi smakami wiodącymi jak mleczna czekolada.

Ja absolutnie nie wyczułem nuty papai, zamiast tego da się dość intensywnie wyczuć to, co najczęściej pojawia się w tego typu egzotycznych produktach – koncentrat soku cytrynowego. Faktycznie czekolada jest bardzo słodka z powodu mlecznej czekolady i widocznej na zdjęciu dolnej części nadzienia – tego białego określonego jako kremowe nadzienie. To wszystko w połączeniu z kwaskowością cytryny i próbą pomieszania zmysłu smaku zapachem aromatu waniliowego sprawia, że całość jest może i egzotyczna, dość nietypowa – ale zbyt daleko owa czekolada stała od owoców papai, aby można się było cieszyć tym smakiem (podobnie jak trudno jest w czekoladach odtworzyć smak truskawkowy, zwykle wychodzi on mdły, jak z odmrożonych truskawek – nie zawsze naturę da się zasymulować)…

Cena dość wysoka, jak to na premierowe produkty od Lindt przystało i wynosi w zależności od sklepu i ewentualnej promocji od 10 do 11 zł za 100g. Ogólne wrażenie nie jest złe, ale raczej drugi raz po tę czekoladę nie sięgnę.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Sklep Alma/Carrefour, lato 2015): 10,90 zł
Cena za kg: 109 zł
Liczba kcal w 100g: 507
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 57g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 28g
Ostrzeżenia: zawiera soję, mleko, może orzechy laskowe i inne orzechy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *