Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Pistacjowa czekolada mleczna Mozart Chocolade – Reber

Pistacjowa czekolada mleczna Mozart Chocolade - ReberGdy pisałem wcześniej o cukierkach Mozart Schokis, zachwycałem się ich jakością i nadzieniem pistacjowo-marcepanowym. Jakież było moje zdziwienie, gdy trafiłem na czekoladę Mozart Chocolade niemieckiej marki Reber z nadzieniem nugatowym i pistacjowo-marcepanowym. Zdziwienie wynikało z dwóch faktów: po pierwsze w odróżnieniu od cukierków czekolada była tym razem mleczna (dobrej jakości – min. 35% kakao, nie była przesadnie dosłodzona cukrem mlecznym).

Pistacjowa czekolada mleczna Mozart Chocolade - ReberPo drugie nadzienie pistacjowo-marcepanowe stanowiło zaledwie 10% zawartości tej nadziewanej czekolady – spojrzenie na zdjęcie sugerowało, że powinno go być znacznie więcej – i to duże rozczarowanie, bo w smaku nie dało się już wyczuć takiego wyjątkowego posmaku jak we wcześniej wspomnianych cukierkach.

Czekolada o wadze 100g w ładnym kartonowym opakowaniu (ciekawy efekt złoconych boków pudełka), a w środku jeszcze opakowana złotą folią aluminiową prezentuje się efektownie – co przekłada się niestety na cenę (w Niemczech 2 euro, a w Almie ok. 10 zł), bo tę zawsze wysoko ustala uznana firma z tradycjami.

Nie zawsze jakość pierwszego wrażenia (super dopracowane opakowanie no i uznana marka Reber) przekłada się adekwatnie na walory smakowe, jakich można by oczekiwać po niemałej cenie. Nie mam zamiaru narzekać, bo wolę zwykle czekoladę ciemną od mlecznej, więc nie jestem obiektywny, ale cena, słabe proporcje czekolady do nadzienia 72:28 i wysoki poziom słodkości sprawiły, że nie sięgnę drugi raz po ten produkt – mimo wszystko jest on na swój sposób wyjątkowy i warto spróbować tej czekolady choć raz, może Wam przypadnie do gustu.

Ocena ogólna (subiektywna) 2-/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Stoisko z produktami z Niemiec, a także Alma, 2015): 10 zł
Cena za kg: 100 zł
Liczba kcal w 100g: 570
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 53g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 37g
Ostrzeżenia: zawiera jaja, pistacje, orzechy, migdały, mleko, soję, alkohol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *