Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Kolejne smakowitości – wzbogacenie dotychczasowych produktów

Schoko bananen CasaliPostanowiłem zrobić odcinek specjalny i poświęcić go kilku produktom, o których już w jakimś stopniu wcześniej wspominałem i uznałem, że nie ma sensu każdemu poświęcać odrębnego wpisu.

Przykładowo opisałem kiedyś bardzo smaczne pomarańczowe chrupiące płatki czekoladowe Crispy Orange – dość drogie niestety, a jakiś czas temu udało mi się trafić na klon tego produktu (niczym poza etykietą się nie różnił – ta sama waga, smak, kształt opakowania – patrz lewa strona poniższego zdjęcia), który wprowadzono do sprzedaży w polskim Lidlu pod nazwą Choco Chips – oczywiście z odpowiednio niską ceną 5,99 zł.

Zrobiłem też kiedyś pewien przegląd produktów określanych mianem ptasiego mleczka i różnych odmian piankowych w czekoladzie, gdzie napisałem, że za granicą też są takie rzeczy produkowane, lecz dużo słabszej jakości. Udało mi się jednak w Almie trafić na bardzo ciekawą i nie nazbyt słodką propozycję, która łączy w sobie bananowe nadzienie ptasiego mleczka z malinowym dodatkiem galaretkowatym – a wszystko to oblane deserową czekoladą: Casali Schoko-Bananen XL Wildberry. Tym razem przyznać muszę, że choć to produkt zagraniczny, to w smaku bardzo dobry, a sprawcą odpowiedzialnym za zmianę mojego zdania jest znana austriacka firma Manner. Opakowanie o wadze 140g kosztowało 6,49 zł, a jakość spokojnie mogę ocenić na 3/5. Oba opisane produkty umieściłem na poniższym obrazku:

ChocoChips Bananen CasaliI ostatni dziś produkt – to ekskluzywna, świetnie zapakowana (w papier ozdobny przewiązana złotą kokardą) bombonierka marki Butlers. Wcześniej już dwie wielosmakowe bomboniery z tej firmy opisałem, stąd dziś tylko krótka wzmianka, jakie różnice i wrażenia z najnowszego zakupu. Za pierwszym podejściem przedstawiłem najprostszą wersję z zaledwie 4 smakami nadzienia w różnych odmianach czekolady. Drugi opis dotyczył sprofilowanej na ciemną czekoladę wersji z 9 nadzieniami – a dziś pudełko z dwiema identycznymi warstwami (uwiecznionymi na poniższym zdjęciu).

Butlers bombonierkaTym razem to 24 czekoladki w aż 12 smakach, częściowo powtarzających się w dwóch poprzednio opisanych opakowaniach. Waga to aż 320g, a produkt kupiłem w Almie w cenie promocyjnej 35,90 zł, co daje w 112,19 zł w przeliczeniu za kg, czyli całkiem nieźle jak na dość drogą markę Butlers. Ocena taka sama, jak w poprzednim przypadku: 4/5 za wyborne smaki i świetniej jakości czekoladę białą, mleczną jak i ciemną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *