Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Wafelek Fidorka orzechowy – Mondelez

Wafelek Fidorka orzechowy - MondelezNiedawno opisywałem inną wersję tego samego produktu z Czech, dziś wersja wafelka Fidorka w wersji z nadzieniem o smaku orzechów włoskich oblany deserową czekoladą – wyprodukowany przez firmę Mondelez. Smak orzechowy jest wyczuwalny, ale na szczęście nie nazbyt intensywny, bowiem w tym przypadku można przesadzić – tu się tak nie stało.

Ten typ w postaci pojedynczo pakowanych w aluminiową folię z nadrukiem okrągłych wafelków jest najbardziej w Polsce jest znany dzięki podobnym produktom Milki.

Wafelek Fidorka orzechowy - MondelezWafelki Milki i firmy Mondelez są identyczne pod względem wagi, a wynosi ona 30g. Cena ze sklepu internetowego (który oferuje czeskie produkty w Polsce) to 1,90 zł, a jest to zdecydowanie na niekorzyść czeskiego wyrobu w porównaniu do wersji wafelków Milki. Jednak produkt jest godny uwagi ze względu na to, że oblany jest dobrej jakości czekoladą deserową (min. 60% kakao, czyli na pograniczu czekolady gorzkiej, choć w smaku obstaję za jakością deserową) i to na obrzeżu sporą jej warstwą – takiej ilości czekolady brakuje mi w większości produkowanych w Polsce wafli w czekoladzie.

Ocena ogólna (subiektywna) 2+/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (produkt ze sklepu internetowego, listopad 2014): 1,90 zł
Cena za kg: 63,33 zł
Liczba kcal w 100g: 540
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 52g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 32,5g
Ostrzeżenia: prócz głównych składników jak soja, mleko i orzechy, może zawierać dodatek jaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *