Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Świąteczne czekoladki mleczne nadziewane – Place Vendome

Świąteczne czekoladki mleczne nadziewane - Place VendomeLubię polować na świąteczne słodycze zwłaszcza w Auchan, bo to głównie oni potrafią zaskoczyć czymś wyjątkowym, nie inaczej było przed końcem tego roku. Polowałem głównie na okazjonalną bombonierkę Champs-Elyses od Lindt opisaną przed rokiem, ale tym razem trafiłem tylko na jej odpowiednik w wersji pudełkowej (o kształcie odwróconej sztabki złota, waga 220g). Nie była to już taka rewelacja, gdyż z 11 gatunków czekoladek, było tylko 7 do wyboru, w tym jeden ze smaków inny, niż przed rokiem. Mimo to mogę ocenić to opakowanie na 5-.

Co ciekawe obok siebie stały podobne opakowania, które uznałem za podróbkę, bo wcześniej nie spotkałem się z marką Vendome. A mowa tu o czekoladkach Place Vendome w opakowaniu dość podobnym (waga 230g), może ciut mniej eleganckim (nie było dodatkowego zabezpieczenia szczelnej folii, jak w przypadku pudełka Lindt) – patrz zdjęcie poniżej.

Świąteczne czekoladki mleczne nadziewane - Place VendomePostanowiłem wziąć na spróbowanie i żałuję, że tylko jedno opakowanie kupiłem, bo czekoladki są rewelacyjnej jakości, ocena 5/5. To łącznie 21 czekoladek, których jest aż 10 rodzajów, a do tego znacznie tańsze (w porównaniu do Lindt), w przeliczeniu na kg to koszt 102,87 zł. Co ciekawe była też wersja tradycyjnej płaskiej bombonierki w monstrualnych rozmiarach o wadze bodaj 750g, jeszcze tańsza w przeliczeniu na kg wagi.

To produkt francuski i wbrew polskiej etykiecie, nie wszystkie czekoladki były w mlecznej czekoladzie, ponadto można w składzie zauważyć dość nietypowe składniki, jak np. pasta z orzechów pekan (lubię te orzechy, a są w Polsce bardzo drogie). Z pewnością kupię w przyszłym roku większy zapas.

Ocena ogólna (subiektywna) 5/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Auchan, grudzień 2015): 23,66 zł
Cena za kg: 102,87 zł
Liczba kcal w 100g: 543
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 48g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 35g
Ostrzeżenia: może zawierać gluten, migdały, orzechy, mleko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *