Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada Orange & Cinnamon – Heidi

Czekolada Orange & Cinnamon - HeidiTym razem nieco egzotyki, jak na czekoladę, którą wyprodukowano w Rumunii. Marka Heidi należy do tych, które potrafią zaskakiwać. Opisywana dziś (raczej cienka) tabliczka czekolady Orange & Cinnamon ma nietypową wagę 90g, bardzo ładnie zaprojektowane opakowanie kartonowe – mimo to kosztuje niemało, bo w dość tanim (z moich obserwacji tak wynika) hipermarkecie Auchan kosztowała 5,82 zł, co daje aż 64,67 zł w przeliczeniu na kg.

Czekolada Orange & Cinnamon - HeidiSkusiło mnie połączenie czekolady mlecznej (min. 30% kakao) i owoc pomarańczy widoczny na zdjęciu. Jednak zawiodłem się co do walorów smakowych, bo w rzeczywistości produkt opisano jako mleczna czekolada z kandyzowaną skórką pomarańczową, ciastkami i cynamonem. Posmak cynamonu jest bardziej zbliżony do czekolady marki Cachet, niż subtelnie wyczuwalny jak w czekoladzie Lindt. A pomarańczowa nuta nie jest wyczuwalna w samej czekoladzie, bo to tylko kandyzowana skórka (coś żelkopodobnego – nigdy nie zrozumiem, co ludzie w tym składniku widzą, raz już opisywałem taki wątpliwych walorów produkt).

Wspomniane ciastka stanowią ledwie 3% tabliczki i są mało wyczuwalne, sama skórka pomarańczowa w dość drobnych kawałkach (8% wagi tabliczki) – ogólnie kompozycja niezła i można raz spróbować, żeby samemu ocenić to dość egzotyczne połączenie składników, ale nie na to liczyłem – szukałem czegoś w stylu smaku mlecznej czekolady z nutą pomarańczową jak choćby w paluszkach Maitre Truffout.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Auchan, luty 2015): 5,82 zł
Cena za kg: 64,67 zł
Liczba kcal w 100g: 481
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 50,35g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 28,23g
Ostrzeżenia: zawiera gluten, mleko, soję, może zawierać śladowe ilości orzechów

Komentarze

  1. Pokularna 19 lutego 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *