Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Batonik Crunch Milk – Heidi Chocolat

Batonik Crunch Milk - Heidi ChocolatOpisywany tu batonik traktowany jest jako „niby zdrowsza” przekąska czekoladowa. W praktyce nie można go w jakiś szczególny sposób wyróżnić, dlaczego tak jest. Crunch Milk – jak nazwa wskazuje jest chrupiącym oblanym mleczną czekoladą batonikiem o niewielkiej wadze 32g. Zawartość kakao w czekoladzie to minimum 30%, a chrupkość uzyskano głównie dzięki prażonemu ryżowi, samych orzechów laskowych jest zaledwie 5% masy całego produktu. Wewnątrz znajdziemy też rodzynki (10%), a całość spaja jakaś masa kakaowa (o nieco podobnym stylu do produktów typu Mars itp. – lecz bez karmelu).

Batonik Crunch Milk - Heidi ChocolatBaton jest faktycznie chrupiący, a całość gryzie się trudniej niż zwykłą czekoladę z orzechami i rodzynkami. Ogólnie nieco gumowaty z powodu mocno zbitej masy kakaowej sklejonej z rodzynkami. Nie jest więc to kruchość znana z wafelków.

Ciekawostką jest kraj pochodzenia, bowiem batonik Heidi Chocolat wyprodukowano w Rumunii. Polska naklejka z dokładnym opisem niestety pokrywa oryginalne dane producenta.

Moim zdaniem cena zdecydowanie wygórowana, choć produkt sprzedawany jest zarówno w drogiej Almie jak i słynącym z niskich cen Tesco (zaledwie 10 gr. taniej). Ponieważ nie jestem zwolennikiem czekolady mlecznej jak i nieokreślonych mas tworzących gumowatość produktu, nie mogę zbyt mocno zachwalać tej przekąski, jednak każdy powinien przekonać się sam. Może bowiem okazać się, że produkt będzie bardzo mu smakował. Dlatego warto też poczęstować znajomych w pracy, oferując im możliwość rozkoszowania się słodkim upominkiem.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5

Cena za opakowanie (sklep Tesco, styczeń 2013): 2,19 zł
Cena za kg: 68,44 zł
Masa kakaowa min. 30%
Liczba kcal w 100g: 534,75
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 59,73g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 29,71g
Ostrzeżenia: może zawierać gluten oraz śladowe ilości orzechów i jaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *