Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada deserowa z nadzieniem kokosowym – Lindt

Czekolada deserowa z nadzieniem kokosowym - LindtTa seria czekolad marki Lindt w kartonowych opakowaniach zawierająca tabliczki nadziewanych czekolad o wadze 150g jest chyba ich najlepszą – choć zmieniają ostatnio wygląd opakowań sprawdzonych smaków, to wprowadzają też nowe (pojawiły się też ich klony w postaci serii czekolad o wadze 100g, ale cenowo wychodzi drożej w przeliczeniu na wagę).

Czekolada deserowa z nadzieniem kokosowym - LindtJedną z takich nowości jest czekolada ciemna nadziewana kokosowym kremem „ganache”. Opisywałem już kilka produktów z nadzieniem kokosowym, wśród czekolad jest ona najlepsza (jedynie nadzienie kokosowo-orzechowe w Tiki-Takach jest lepsze) i mogę jej przyznać ocenę 3+ (to jak dla mnie wysoko, bo skala jest od 0 do 5, a nie jak w szkolnych regułach, że 2 to słabo – u mnie ocena 2 to typowa, dobra normalna czekolada).

Jako nowość, trafiłem na tę czekoladę w Auchan w cenie 12,89 zł (w innych sklepach jeszcze drożej), czyli nieco drożej o innych smaków z tej serii, choćby wysoko przeze mnie ocenionej czekolady pistacjowej. Z pewnością jeszcze nie raz sięgnę po to ten wysokiej jakości produkt (i Wam również polecam samodzielnie ocenić), tylko żeby jeszcze cena była ciut mniejsza…

Co do składników, to czekolada jest zdecydowanie deserowa (min. 47% kakao), a w przypadku nadzienia użyto pulpy kokosowej (3%) – jest ono łagodne i nie zawiera tak dużo wyczuwalnych wiórków kokosowych, jak w przypadku znanych batonów Bounty.

Ocena ogólna (subiektywna) 4/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Auchan, wrzesień 2015): 12,89 zł
Cena za kg: 85,93 zł
Liczba kcal w 100g: 529
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 55g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 31g
Ostrzeżenia: może zawierać jaja, pszenicę, orzechy, mleko, soję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *