Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Ciemna czekolada (Dark Chocolate) – Schogetten

Ciemna czekolada (Dark Chocolate) - SchogettenRzadko pochylam się nad napisaniem opisu jednoskładnikowego produktu, jakim jest np. czekolada bez nadzienia. Tym razem się skusiłem, bo to dość charakterystyczna marka: Schogetten, a opisywana czekolada to Dark Chocolate. W kartonowym pudełku znajdziemy 18 oddzielnych kostek raczej deserowej, niż gorzkiej czekolady (gorzkość wyczuwalna jest zwykle powyżej 60% zawartości kakao, a w tym przypadku mamy tylko 50%).

Ciemna czekolada (Dark Chocolate) - SchogettenJednak już taka ilość kakao sprawia, że nie jest to czekolada z tych rozpływających się w dłoni, na pewno nie należy więc do tych, które warto przed spożyciem przechowywać w lodówce. Rozumiem, że kostowatość jest cechą charakterystyczną serii Schogetten, ale w tym przypadku kostki są za grube i czekolada jest zwyczajnie trudna do pogryzienia – to często spotykany błąd producentów gorzkich czekolad, że zmuszają klientów do próby pogryzienia zbyt grubych kawałków zbitej masy czekoladowej.

Co do smaku i ceny nie mam zastrzeżeń, waha się ona w różnych sklepach od 3 do 3,50 zł, mnie udało się kupić nawet w dobrej promocji po 2,49 zł! Ocena 2/5 uwzględnia więc zarówno wysoką jakość deserowej czekolady jak i negatywne odczucia mojej szczęki na próbę gryzienia (pierwszego przełamiania tej kostki).

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Tesco, luty 2015): 3,49 zł
Cena za kg: 34,90 zł
Liczba kcal w 100g: 555
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 52g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 31g
Ostrzeżenia: może zawierać soję oraz śladowe ilości orzeszków ziemnych i innych orzechów, glutenu, jaja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *