Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Wykwintna czekolada z miodem, migdałami i nugatem – Rossmann

Wykwintna czekolada z miodem, migdałami i nugatem - RossmannRaz już pisałem o wizycie w sklepie Rossmann, który jak się okazuje, sprzedaje także i słodycze, w tym niedostępne w innych sklepach. Rzadko bywam w takich miejscach, ale gdy dowiedziałem się, że oferują tam słodycze, a wśród nich także takie, których gdzie indziej nie kupię, postanowiłem tam zajrzeć przy najbliższej okazji.

Drugim produktem tam zakupionym jest wykwintna czekolada z miodem (2,5%), migdałami (1,4%) i nugatem (8%) wyprodukowana w Szwajcarii (opakowanie jest przeznaczone na rynek polski i tylko w tym języku są opisy, ale wiadomo – większy szacun będą mieli klienci, jak zamydli im się oczy międzynarodową etykietą główną – takie oto na niej napisy znalazłem: Qualite Suisse Chocolat Des Alpes, Noir, Das Exquisite).

Wykwintna czekolada z miodem, migdałami i nugatem - RossmannCzekoladę można uznać za wyjątkowo smaczną odmianę deserowej (min. 55% kakao – choć sprzedawane są i wersje z czekoladą mleczną), kartonowe opakowanie ma kształt sztabki złota, a w środku znajdziemy czekoladę w postaci odłamywalnych niesymetrycznie grubych kawałków – to jakby kopia pomysłu innej szwajcarskiej czekolady Toblerone.

W mojej ocenie Rossmann oferuje lepszą wersję od pierwowzoru, a to z tego powodu, że umieszczone tu dodatki łatwiej poddają się gryzieniu, co zawsze irytowało mnie w Toblerone, gdzie kawałki orzechów/migdałów były jakieś przypominające plastik (nie w smaku, ale jakby elastyczne nie dające się schrupać).

No i jeszcze cena – nieco tylko powyżej przeciętnej, bo za 100g płaci się 4,99 zł, zatem nie ma tu pola do narzekania – będąc w Rossmannie warto sięgnąć choćby raz i spróbować samemu czy tej ciemnej wersji, czy też opcji w mlecznej czekoladzie.

Ocena ogólna (subiektywna) 2+/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Rossmann, styczeń 2015): 4,99 zł
Cena za kg: 49,90 zł
Liczba kcal w 100g: 528
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 50g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 32g
Ostrzeżenia: może zawierać inne owoce łupinowe (ciekawe określenie orzechów)

2 komentarze

  1. Muszka 11 listopada 2016 Odpowiedz
  2. Weronika 21 czerwca 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *