Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekoladowe kulki Casali Rum-Kokos – Manner

Czekoladowe kulki Casali Rum-Kokos - MannerPrzy okazji zakupów słodyczy rodem z Czech udało mi się zamówić także produkt pochodzący z Austrii. Chodzi o paczkę czekoladowych kulek Casali Rum-Kokos znanego producenta Josef Manner & Comp. AG, którego to wafelki już kiedyś opisywałem. Tym razem na opakowaniu znalazły się i napisy w języku polskim, gdzie tak oto zdefiniowano ten produkt: draże kokosowe z nadzieniem alkoholizowanym (10%) w polewie czekoladowej (9% – tu chodzi o cienką wewnętrzną warstwę czekolady deserowej, wewnątrz której znajduje się płynny rum) i w mlecznej polewie czekoladowej (59% wagi, to główny składnik tych kulek).

Czekoladowe kulki Casali Rum-Kokos - MannerOpakowanie o wadze 100g kosztowało 6,20 zł. Co do smaku kokosowego się nie wypowiadam, bo po rozgryzieniu główny smak to mocno wyczuwalny rum, solidny intensywny w smaku alkohol, nie w moim guście akurat – i to on zagłusza pozostałe smaki pierwszego wrażenia, dopiero gdy płynny alkohol rozproszy się po języku, w drugiej fazie odczuwa się smak mlecznej czekolady.

Dość nietypowe słodycze, które przypadną do gustu zwolennikom rumu, fani kokosowych słodyczy mogą się nieco zawieść. Ogólnie produkt należy do stosunkowo słodkich. Trochę zalet i wad można znaleźć w zależności od upodobań, stąd mam trudność w ocenie. Myślę, że więcej, niż na ocenę 2/5 te kulki nie zasługują, a cena dość wysoka. Widziałem je też jakiś czas temu w Almie, więc można je i u nas kupić.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (produkt ze sklepu internetowego, listopad 2014): 6,20 zł
Cena za kg: 62 zł
Liczba kcal w 100g: 490
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 60,1g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 23,2g
Ostrzeżenia: prócz głównych składników jak mleko, kokos, rum, może zawierać śladowe ilości orzechów, pszenicy

Komentarze

  1. Natalia 18 marca 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *