Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Bombonierka Dark chocolate Collection – Pergale

Bombonierka Dark chocolate Collection - PergaleI mam kolejny zgryz, jak dobrze ocenić bombonierkę, bo wiadomo – takowa zwykle zawiera różne smaki i nie każdy przypadnie mi do gustu, wtedy ocena jest jakąś wypadkową. Tym razem trafiłem (chyba pierwszy raz) na produkt z Litwy (poprzednio opisałem bomboniekrę z Łotwy), a udało mi się na niego trafić w Makro.

Chodzi o bombonierkę Dark chocolate Collection marki Pergale. Kwadratowe opakowanie (fotka poniżej) ukazuje cztery rodzaje smakowe nadzienia, przy czym wszystkie pralinki są oblane deserową czekoladą (min. 50% zawartości kakao).

Bombonierka Dark chocolate Collection - PergaleI tak – smak czekoladowy i truflowy są całkiem niezłe, orzechowe pomadki charakteryzują się mało intensywnym smakiem owych orzechów laskowych. Najsłabsza jak zwykle w mojej ocenie wypada opcja karmelowa, bo nie znoszę tego smaku, zwykle jest zbyt przesłodzony – w końcu karmel to specyficzna forma cukru…

Całościowo nic nadzwyczajnego w ogólnym rozrachunku smakowym, choć ładnie wykonane opakowanie, to bombonierka o wadze 125g kosztuje 10,07 zł, czyli dość sporo (w przeliczeniu na kg wychodzi 80,56 zł). Polecam do spróbowania samodzielnie, zwłaszcza gdy ktoś lubi smak karmelowy i czekoladę deserową. Na uwagę zasługuje precyzyjny opis składników, w tym jego polskiego tłumaczenia umieszczanego na odrębnej naklejce.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Sklep Makro, listopad 2014): 10,07 zł
Cena za kg: 80,56 zł
Liczba kcal w 100g: 501
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 57,5g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 28,2g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości migdałów, pistacji, orzechów arachidowych i nerkowca, glutenu, jaj i ich przetworów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *