Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekoladowe Trufle o smaku jagody – Pure Chocolate

Czekoladowe Trufle o smaku jagody - Pure ChocolateOstatnio w Almie trafiłem na, wydawało mi się, coś wyjątkowego – bo brak tego typu produktów na naszym rynku. Była to bombonierka w eleganckim kartonowym opakowaniu, a jej opis brzmiał: czekoladowe trufle o smaku jagody (Blueberry Truffles). Producentem jest łotewska firma określana jako Pure Chocolate. Pierwszy raz spotkałem się ze słodyczami z tego kraju i od razu rozczarowanie.

Czekoladowe Trufle o smaku jagody - Pure ChocolateJak widać na zdjęciu, nadzienie ma wyraźne zabarwienie niebieskawe, nieco tylko jaśniejsze od umieszczonych po lewej stronie jagód, czy raczej owoców kolorem bardziej przypominających borówki amerykańskie. Niestety w praktyce nadzienie to nawet w najmniejszym stopniu nie zawiera barwnika charakterystycznego dla jagód i różni się znacznie od tego z opakowania. A to wyklucza prawdziwość słów zawartych w opisie, że wśród składników znajduje się dżem jagodowy. Jest być może (jak dla mnie mało wyczuwalny) aromat jagodowy, także wymieniony na opakowaniu – który wyczuwany jest jakoś delikatnie po otwarciu opakowania. Zapewne związek tego nadzienia z jagodami jest jeszcze mniejszy niż opisywanej wcześniej czekolady fiołkowej z fiołkami.

Gdyby nie ten zgrzyt, to mógłbym uznać za te trufle nawet dobry produkt – w opakowaniu znajduje się 15 identycznych kulek w mlecznej czekoladzie (min. 33,9% kakao) – nie wiem tylko, na jakiej podstawie umieszczono na opakowaniu dopisek: The Richest Belgian Chocolate, zapewne to tylko chwyt marketingowy, bo ostatnio to modne hasło – belgijska czekolada (może któryś ze składników pochodzi z Belgii? – pewnie tyle go tam jest, co owych jagód). Większość składników bowiem to różne formy mleka.

Co do smaku, to nie jest źle, choć też nie porywająco, jednak uwzględniając wyżej wymienione niezgodności opisu ze stanem faktycznym i zbyt wysoką cenę (ponad 108 zł za kg) to oceniam te trufle na 2-.

Ocena ogólna (subiektywna) 2-/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Sklep Alma, luty 2015): 11,90 zł
Cena za kg: 108,18 zł
Liczba kcal w 100g: 510
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 49,5g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 31,7g
Ostrzeżenia: zawiera mleko, alkohol (0,2%) oraz śladowe orzechów, serwatki w proszku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *