Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Butter Biscuits – Tesco

Butter Biscuits - TescoOd kilku już lat popularne są u nas połączenia herbatników maślanych z czekoladą w systemie pół na pół, czyli kruche ciasteczka z jedną stroną oblaną czekoladą. Do tej koncepcji podczepiła się marka własna Tesco, produkując Butter Biscuits w wersji Dark Chocolate, czyli w czekoladzie deserowej (jest też wersja z czekoladą mleczną). Produkcja ciastek odbywa się w Niemczech.

Butter Biscuits - TescoNa powyższym zdjęciu widoczna jest wcześniejsza wersja opakowania, obecne minimalnie się różni, zwiększono czytelność opisów zwłaszcza na drugiej stronie i na bocznych krawędziach. Ciastka posiadają grubą warstwę czekolady (63% masy), nie jest to więc typowa znana jeszcze za czasów PRL opcja lekko oblanych czekoladą kruchych ciastek.

Pudełko o wadze 125g zawiera 9 ciastek i muszę przyznać, że jako wielbiciel deserowej czekolady jestem pod wrażeniem tej kompozycji i odpowiednich proporcji obu składników – kruchość i smak mocno przypomina mi równie wciągające ciasteczka Rido z Biedronki. Cena również robi pozytywne wrażenie, bo w przeliczeniu na kg wychodzi zaledwie 26,32 zł, jest zatem atrakcyjną alternatywą dla klasycznych czekolad. Na pewno nie raz jeszcze je kupię i serdecznie wszystkim polecam!

Ocena ogólna (subiektywna) 4/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Tesco, czerwiec 2015): 3,29 zł
Cena za kg: 26,32 zł
Liczba kcal w 100g: 517
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 57,7g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 27,6g
Ostrzeżenia: zawiera jaja, mleko, soję, gluten, może zawierać orzechy

Komentarze

  1. Weronika 12 kwietnia 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *