O mnie - Czar Słodyczy - najlepsze czekoladowe słodyczePostanowiłem podzielić się z czytelnikami swoją pasją, jaką jest odkrywanie i kosztowanie nowych smaków słodkości, które pojawiają się na sklepowych półkach. Strona zawiera więc zestaw krótkich notek, w których w subiektywny sposób oceniam i opisuję zalety i wady danego produktu. Dla wielu może to być źródło inspiracji w postaci pewnego rodzaju katalogu słodkich upominków.

Nastawiam się głównie na produkty czekoladowe i to z akcentem na czekoladę deserową i gorzką (cechują się bowiem mniejszym poziomem słodkości w stosunku do mlecznych czy nawet karmelowych wyrobów) – bo taki mam gust smakowy. Stąd należy mieć na uwadze moje oceny, jako mocno subiektywne, zwłaszcza pisząc, że coś jest za słodkie.

Skalę ocen postanowiłem określić jako liczbę od jednego (można zjeść, ale nic specjalnego) do pięciu (wybitna jakość i smak). Jest także podawany parametr w postaci poziomu słodkości – to też mocno subiektywna ocena, lecz może pomóc we wstępnej ocenie, czy dany produkt warto kupić. Przy wystawianiu ocen nie uwzględnia się ceny towaru – bo to rzecz względna i zawarta jest osobno w opisie. Do każdego opisu dodaję w miarę możliwości jego parametry takie jak cena za sztukę i przede wszystkim za kilogram, a także inne dostępne na etykietach dane, jak choćby zawartość kakao w masie czekoladowej.

Wszystkich czytelników zachęcam do wspólnego redagowania, może ktoś pokusi się o zostanie drugim ekspertem i zacznie przysyłać własne opisy (i fotki) polecanych wyrobów czekoladowych jak i innych słodyczy typu wafelki itp.

Kontakt ze mną (w celu nawiązania współpracy): kontakt

Pamiętaj! – każde pożywienie w nadmiarze szkodzi zdrowiu!