Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Ciastka Milka Sensations

Ciastka Milka SensationsPo powrocie do Polski (po zwiedzaniu Włoch, gdzie zakupiłem między innymi ten niedostępny u nas produkt Milki) udałem się do Tesco, gdzie czekała niespodzianka. Produkty Milka miały ceny mocno promocyjne. Wśród nich zwróciłem uwagę na ciastka, których wcześniej nie widziałem.

To kruche ciastka Milka Sensations są dużej średnicy z czekoladowym kremem w środku, na wierzchu dodatkowo wzbogacone punktowo rozmieszczonymi grudkami mlecznej czekolady. Powyższe zdjęcie nie w pełni odzwierciedla ilości tego kremu – moim zdaniem jest go trochę mniej. Napis na opakowaniu sugeruje, że ciastka te mogą smakować jeszcze lepiej na ciepło – to taka nowa moda na tego typu wynalazki podgrzewanki (najczęściej ludzie mogą próbować wykorzystać do tego niezdrową mikrofalówkę). Ale co się przejmować, wszak czy same ciastka mogą być zdrowe? Nie po to się nimi ludzie zajadają.

Ja próbowałem klasycznie, bez żadnego podgrzewania – jako że nie jestem fanem kruchych ciastek (z małymi wyjątkami), to nie uznałem tego produktu Milki za wyjątkowy. Dużo samego kruchego ciasta, nieco przyjemności czekoladowej z kremu i jeszcze mniej z tych kawałków czekolady. Nie wykluczam jednak, że fascynaci kruchych ciasteczek będą zadowoleni. Ja skusiłem się raz (i wystarczy) dla spróbowania i dzięki dobrej promocji nie zapłaciłem dużo. Nie znam ceny popromocyjnej.

Jak zwykle największy problem miałem z odczytaniem malutkiego druku czarnych liter na ciemnofioletowym opakowaniu (opakowanie z folii aluminiowej pokryte nadrukami od zewnątrz, waga netto 156g) – chodzi o opis składników użytych do produkcji… A te jak zwykle – niskiej jakości, idą po taniości – typu błonnik z soi, skrobia modyfikowana, tłuszcze z mleka i oleje słonecznikowy i rzepakowy (a kakao w wersji odtłuszczonej). Do tego spulchniacze itd.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie w promocji (Sklep Tesco, wrzesień 2016): 4,99 zł
Cena za kg: w promocji 31,99 zł
Liczba kcal w 100g: 510
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 63g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 27g
Ostrzeżenia: zawiera spulchniacze, mleko, gluten (pszenica), może zawierać jaja i śladowe ilości orzechów

2 komentarze

  1. Muszka 17 listopada 2016 Odpowiedz
  2. Klaudia 17 listopada 2016 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *