Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Wafelki Hanuta – Ferrero

Wafelki Hanuta - FerreroPewnego dnia trafiłem na ciekawie wyglądające opakowanie wafelków (dziesięciopak) na stoisku z produktami sprowadzanymi z Niemiec. Były to wafelki Hanuta z nadzieniem w postaci kremu czekoladowo-orzechowego z kawałkami orzechów laskowych. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że producentem jest Ferrero. Faktycznie firma prowadzi dziwną politykę i wielu swoich produktów nie oferuje w Polsce w oficjalnym systemie dystrybucji (co można zauważyć, przeglądając ofertę na polskiej stronie producenta).

Wafelki Hanuta - FerreroTo wyjątkowo dobra firma, więc bez wahania kupiłem takie pudełko z 10 wafelkami. Jedna sztuka o wadze 22g kosztuje 1 zł (dostępne także na Allegro). Choć zdjęcie ukazuje styl podobny do wafelków Knoppers (waga, kwadratowy kształt opakowania – to podobieństwa), to jednak nie jest to produkt wielowarstwowy.

Są to dwa kruche wafelki z bardzo grubą warstwą kremu, z tego względu trzeba uważać, aby zbyt mocno nie naciskać na powierzchnię, bowiem ten krem może wypływać po bokach. Smak jest zdecydowanie bardziej orzechowy niż czekoladowy, a do tego spora ilość drobnych kawałków orzechów laskowych. Dla mnie, jako wielbiciela czekoladowych słodkości, całość nie zrobiła tak dobrego wrażenia, jak samo odkrycie, kto jest producentem.

Warto przynajmniej raz spróbować, bo to dość unikalne zestawienie smakowe.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Alma, wrzesień 2014): 1,00 zł
Cena za kg: 45,45 zł
Liczba kcal w 100g: 542
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 54g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 31,9g
Ostrzeżenia: zawiera orzechy laskowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *