Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Milch-Haselnuss-Schnitte – Napoli

Milch-Haselnuss-Schnitte - NapoliIle razy można pisać o tym samym – ciśnie się na usta, bowiem kolejny raz mam przyjemność opisywać wafelek podobny do tych choćby produkowanych przez Manner czy Storck. Opisywany dziś klon Knoppersa zawiera krótką charakterystykę w języku polskim: „Chrupkie wafle z kremem z orzechów laskowych (37%) i z kremem mlecznym (37%), częściowo w polewie kakaowej (10%)”, dodatkowo da się wyczytać, że zawartość orzechów laskowych wynosi 9%, a waga wafelka wynosi 25g.

Milch-Haselnuss-Schnitte - NapoliA mowa o wafelku Milch-Haselnuss-Schnitte marki Napoli zakupionym w Almie (czasami dostępny też w Auchan). Po dłuższych poszukiwaniach okazuje się, że owa marka Napoli należy do koncernu Manner z Austrii. Ciekawe zatem, że produkują prawie identyczne wafelki, konkurujące ze sobą.

Cenowo nawet trudno powiedzieć, że jest to po prostu tańszy odpowiednik, bo różnica w cenie to zaledwie 19 gr, a do tego niższa cena może wynikać z faktu, iż wafelki Napoli pakowane są po 5 sztuk, których łączna cena to 5,49 zł. Ponieważ nie miałem okazji ocenić w jednym czasie, przychylam się subiektywnie do tego, że są one ciut lepsze od oryginalnych Pausen Schnitte i na pewno nie gorsze od Knoppers, wręcz przeciwnie – wybrałbym właśnie Napoli jako zwycięzcę konkursu.

Co charakterystyczne dla obu szwajcarskich marek, nie podają zawartości węglowodanów i tłuszczu w swych słodyczach.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Alma, lipiec 2013): 5,49 zł za 5 sztuk
Cena za kg: 43,92 zł
Liczba kcal w 100g. 421
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości innych orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *