Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Herbatniki wypełnione kremem kakaowym – Tutku ETI

Herbatniki wypełnione kremem kakaowym - Tutku ETIHerbatniki, czyli kategoria kruchych ciasteczek, rzadko zagląda na moją listę smakołyków. Tym razem skusiło mnie opakowanie, na którym widać ciemny krem kakaowy, którym wypełnione są herbatniki Tutku tureckiej firmy ETI.

A zatem jest to podwójna atrakcja, bowiem nie dość, że z egzotycznego jak na nasze warunki kraju, to jeszcze wyborny smak nadzienia (patrz zdjęcie opakowania), a wszystko to przy jednocześnie rozsądnej cenie (jak na produkt spoza Unii Europejskiej) do nabycia w sklepach Alma.

Herbatniki wypełnione kremem kakaowym - Tutku ETIOpakowanie dość małe (120g), poręczne, co ciekawe jak na kruche ciastka, nie posiada żadnego pudełeczka plastikowego, do którego przyzwyczaili nas producenci krajowi (jak choćby w Delicjach). Ciasteczka są okrągłe i stanowią o rurkowatym kształcie foliowego opakowania, stąd trudno o ładną fotografię, bo po prostu mocno się ono zagina. Ponadto napisy z tyłu opakowania totalnie nieczytelne (drobne, czarne na czerwonym tle, dlatego tym razem nie podaję ostrzeżeń o alergenach, ale takowe są).

Jako odskocznię od codziennych, znanych nam produktów, można sięgnąć po takie opakowanie i samemu ocenić, bo są smaczne – jednak dla ludzi nastawionych na typowo czekoladowe doznania, to będzie im trochę za mało tego nadzienia w stosunku do całej wagi ciastek.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Alma, lipec 2013): 3,49 zł
Cena za kg: 29,08 zł
Masa kakaowa min. 42%
Liczba kcal w 100g: 503
Zawartość cukru w 100g: 62,9g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 27,9g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *