Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Wafelek nadziewany Knoppers – Storck

Wafelek nadziewany Knoppers - StorckWafelek nadziewany Knoppers niemieckiej firmy Storck to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów zapewne dzięki szerokiej i długotrwałej kampanii reklamowej w telewizji. Praktycznie żaden z krajowych producentów (a mamy bardzo dobre produkty i do tego wiele z dużą tradycją) nie poświęcił tak dużo pieniędzy na promocję telewizyjną.

Co jest takiego charakterystycznego w tym produkcie? Przede wszystkim nietypowa, bo niesymetryczna konstrukcja warstw (patrz zdjęcie opakowania). Czekolada (dość spora warstwa nazwana przez producenta polewą kakaową – brak danych odnoście zawartości kakao faktycznie wskazuje, że może użycie słowa czekolada byłoby zbyt górnolotne) jest tylko z jednej strony. Kolejne warstwy, jakimi przekładane są tradycyjne chrupiące płaty waflowe, to warstwa nadzienia mlecznego (łączna zawartość mleka wynosi 10%) oraz nadzienia nugatowego – zawartość orzechów laskowych wynosi 9%. To raczej drobna przekąska, która waży zaledwie 25g.

Wafelek nadziewany Knoppers - StorckMuszę przyznać, że bardzo odpowiadają mi proporcje i poziom słodkości całego wafelka, trzeba przy jedzeniu uważać, bo bardzo się kruszy. Dostępny prawie w każdym sklepie, a jego ceny bywają bardzo różne. Warto przy tym poszukiwać, gdy w hipermarketach w promocji sprzedawane są w opakowaniach po 3 sztuki, wówczas może wychodzić nawet o kilkanaście czy kilkadziesiąt procent taniej w przeliczeniu na jedną sztukę. Przeciętna cena poza promocjami umiarkowanie wysoka, ale są to pieniądze warte wydania.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości: średni

Cena za opakowanie (sklep Tesco, maj 2013): 1,39 zł
Cena za kg: 55,60 zł
Liczba kcal w 100g: 548
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 50,4g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 33,4g
Ostrzeżenia: może zawierać także śladowe ilości migdałów orzeszków ziemnych i innych orzechów oraz jaj (w mojej ocenie, choć nie podali na opakowaniu produkt także nie jest pozbawiony glutenu, skoro wśród podstawowych składników dwukrotnie wymienia się mąkę pszenną – zwykłą i pełnoziarnistą)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *