Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Wafelek Pausen Schnitte – Manner

Wafelek Pausen Schnitte - MannerSkończył się właśnie sezon skoków narciarskich 2012/2013 i pierwszy raz od wielu lat w pucharze narodów Austria nie znalazła się na pierwszym miejscu (przegrali zaledwie o 6 punktów z Nowregią). A dlaczego o tym piszę? Bo podobnie jak w poprzednim opisie – dziś też nawiązanie do reklam pojawiających się podczas konkursów skoków, wśród których często pojawiają się reklamy producenta wafelków, czyli firmy Manner. Czy ta przegrana sprawi, że mniej będą się reklamować? Czas pokaże.

Tym razem przyszła kolej na wafelki Pausen Schnitte – czyli austriacki odpowiednik Konoppersa wyprodukowany przez Manners. Na polskiej etykiecie określono go jako chrupiący wafel nadziewany kremem orzechowym i mlecznym z warstwą polewy kakaowej. Lekka przekąska o wadze 24g zawiera ponadto drobno zmielone orzechy laskowe.

Wafelek Pausen Schnitte - MannerCena (produkt do nabycia w Almie) na poziomie przeciętnej w tej kategorii pszenno-czekoladowo-mlecznych wynalazków, lecz gdy porównywać to do polskich czekoladowych wafelków, to kategoria „pseudo-zdrowych” przekąsek wypada drożej od powiedzmy takich Grześków w czekoladzie.

Trudno też oceniać, która wersja jest lepsza – w porównaniu do Knoppers, wafelki firmy Manner są może minimalnie delikatniejsze i bardziej kruszące się – ale co do smaku nie potrafię jednoznacznie wykazać wyższość jednego z tych produktów.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości: średni

Cena za opakowanie (sklep Alma, luty 2013): 1,29 zł
Cena za kg: 53,75 zł
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości innych orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *