Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Ciastka biszkoptowe Choco Twist z kawałkami czekolady – Milka

Ciastka biszkoptowe Choco Twist z kawałkami czekolady - MilkaW 2014 roku pojawiły się na polskim rynku nowe propozycje słodyczy oferowanych przez Milkę. Ze względu na podobieństwo opiszę oba rodzaje w jednym artykule. Chodzi o ciastka biszkoptowe Choco Twist z kawałkami czekolady mlecznej z mleka alpejskiego (i dodatkowo z nadzieniem czekoladowym w przypadku Cake & Choc).

Te pierwsze mają kształt typowy dla muffinek, a te drugie nieco przypominają tabliczkę czekolady, ale w obu przypadkach są to ciastka biszkoptowe pakowane w kartonowym pudełku po 5 sztuk, a każda sztuka dodatkowo w hermetycznie zamkniętej folii aluminiowej. W przypadku Choco Twist opakowanie waży 140g a w przypadku Cake & Choc 175g.

Ciastka biszkoptowe Choco Twist z kawałkami czekolady - MilkaAby ciastka miały odpowiednią żywotność i kształt właściwie wyrośniętego ciasta, użyto wielu składników, o których po zjedzeniu lepiej szybko zapomnieć, ot choćby: stabilizator (glicerol), substancje spulchniające (difosforany, węglan sodu), emulgatory (E471, E472b, E475), substancja zagęszczająca (guma ksantanowa).

Muszę przyznać, że mimo niedużej zawartości czekolady i tak jest to smaczny wyrób, bardzo lekko „wchodzący” i wciągający – trzeba się pohamować, by nie zjeść całego opakowania za jednym podejściem.

Cena przeciętna, ale raczej z tych stanów wysokich, jak na tego typu ciastka przystało. Czasami pojawiają się w promocji, wtedy można sięgnąć, spróbować i przed kolejnym zakupem przemyśleć wymienioną wyżej listę wątpliwych dla zdrowia dodatków.

Ocena ogólna (subiektywna) 2+/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Tesco, luty 2015, choć czasem bywają niezłe promocje): 7,99 zł
Cena za kg: 57,07 zł (wersja ze zdjęcia, czyli Choco Twist)
Liczba kcal w 100g: 445
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 54,5g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 23g
Ostrzeżenia: zawiera mleko, gluten, soję, jaja, w wersji Cake & Choc może zawierać orzechy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *