Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Wafle Manner Chocolate

Wafle Manner ChocolateZawsze intrygowały mnie reklamy pokazujące się podczas skoków narciarskich w czasach świetności Adama Małysza, na których to widniały różowe opakowania jakiś słodyczy, w Polsce wówczas kompletnie nieznanych. Skąd zatem takie nakłady na reklamę? Otóż chodziło o austriacki produkt – a jak wiadomo to właśnie Austria miała przez wiele lat (i nadal ma) najlepszą kadrę skoczków, a co za tym idzie dużą oglądalność w telewizji.

A tą reklamowaną marką była Manner i właśnie dziś opisuję ich wafle Manner Chocolate. Nie jestem pasjonatem wafelków, a jeśli już, to preferuję takie oblane czekoladą. Te wafelki są bez polewy, charakterystyczną ich cechą jest spore kwadratowe opakowanie o wadze aż 75g – w środku znajduje się sporo małych wafelków początkowo wyglądających na jeden całkiem spory.

Nadzienie ma zgodne z nazwą – czekoladowe, choć bardziej oceniłbym masę jako kakaową, niż czysto czekoladową. Bardzo nietypowa jak na wafelki jest lekkość , z jaką odgryza się kawałki, nie trzeba używać zbytnio siły zębów, aby dobrze pogryźć – to chyba odróżnia ten produkt od typowych polskich wafelków, zwłaszcza takich sprzedawanych na wagę, które mają w sobie sporo wilgoci, a przez to potrafią być lekko gumowate. Firma Manner uzyskała to prawdopodobnie dzięki opakowaniu w stylu papierowo-aluminiowej folii.

Wafle Manner ChocolateCena nieco wyższa od przeciętnej, gdy porównywać do polskich czekoladowych wafelków, ale to zapewne dlatego, że trafić można na wafle Manner tylko w tych droższych sklepach, jak Alma czy Piotr i Paweł. Jeśli ktoś lubi wafelki takie bez czekolady, powinien choć raz ich spróbować – na pewno przypadną mu do gustu.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5

Cena za opakowanie (sklep Alma, grudzień 2012): 2,49 zł
Cena za kg: 33,20 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *