Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Nowości wśród produktów z Niemiec

MonCheriLikorkirschenLato upłynęło mi głównie na korzystaniu z uroków słońca i pałaszowaniu owoców sezonowych. Nie zapominałem jednak o polowaniu na jakieś nowości w ofercie słodyczowo-czekoladowej. I przy okazji zakupów owocowych na rynku, zaglądałem też na stoiska z produktami z Niemiec, bo tam właśnie można natknąć się na produkty, których w polskich sieciach handlowych nie uświadczymy lub na znane produkty, ale za to w niższych cenach.

ValParaisoI tak np. udało mi się znaleźć opisywane wcześniej Mon Cheri marki Ferrereo ale w zupełnie nowym różowym opakowaniu. Jednak rozmiar i zawartość były identyczne, więc to tylko jakaś kolorystyczna próba odświeżenia produktu (patrz pierwsze foto od góry). O ile w sieciach handlowych Mon Cheri kosztuje około 14-16 zł, to na stoisku dostępne były po 12 zł. Co ciekawe, w ofercie znalazłem też produkt Likorkirschen dobrze imitujący tę markową jakość wiśni w alkoholu oblanych deserową czekoladą i to w cenie 7,5 zł! Nie byłem w stanie rozróżnić tych dwóch pralinek pod względem jakości, więc jak to mówią: po co przepłacać. A do tego Likorkirschen ma o prawie 5% większą wagę. Produkt wart polecenia (ocena 4-/5).

I jeszcze dwie ciekawostki. Pierwsza to nietypowy produkt od Ferrero – ValParaiso: owoce (jak ze zdjęcia po prawej wynika: czarna porzeczka lub coś w tym stylu, borówka i jabłko) w jakiejś gęsto żelowatej formie (coś jak żelki lecz niby bardziej z natury) oblane solidną dawką czekolady. Da się zjeść, ale dziwny to rodzaj słodyczy i stosunkowo drogi. Zapłaciłem 10 zł za opakowanie 170 g (prawie 59 zł za kg – to już wolę tańsze owoce prosto z natury), raczej drugi raz nie kupię. Oceniam 3-/5 głównie za dobrą jakościowo czekoladę i pomysłowość.

Druga ciekawostka z Niemiec, to żelki bananowe w polewie czekoladowej (patrz foto poniżej) – zdecydowanie kwaskowe (smak kwasku cytrynowego), ceny nawet nie pamiętam i trudno mi całościowo ocenić ten produkt, choć wiem, że drugi raz już go nie kupię. Raczej tylko dla fanów kwaskowych żelków.SchokoGelee

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *