Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Bombonierka jako pomysł na słodki prezent

Belgijskie czekoladki Chocolaterie Duc d'OPrawie wszyscy lubią słodycze, tym bardziej oczywistym staje się pomysł podarowania komuś czekoladowych słodkości jako słodkiego upominku z jakiejś okazji, czy to imienin, urodzin, czy też innych świąt okolicznościowych.

W takich przypadkach staramy się, by nie była to zwykła paczka cukierków czy przeciętna tabliczka czekolady, sięgamy wtedy po coś wyjątkowego. Chcemy, aby prezent wyglądał okazale i w tym przypadku sięgamy zwykle po bombonierki, czyli najczęściej prostokątne spore pudełka z zestawem różnosmakowych czekoladek zwykle z jakimiś nadzieniami, czasem nawet alkoholowymi.

Taki prezent warto przemyśleć przede wszystkim pod kątem tego, ile chcemy za niego zapłacić. Warto też zastanowić się, czy znamy gusta smakowe obdarowywanego, czy woli on czekoladę mleczną, czy też ciemną (deserową lub gorzką), a może jest to osoba wiecznie się odchudzająca i nie powinno się jej sprawiać takiego wątpliwego prezentu będącego wielką pokusą przerwania diety.

Bombonierka jako pomysł na słodki prezentCzasem jest mowa o pralinkach lub pomadkach, nie wchodząc w szczegóły formalne, nazw tych niektórzy producenci używają wtedy, gdy opakowanie zawiera tylko jeden smak owych słodkości, przykładem mogą być takie markowe słodycze jak Ferrero Rond Noir, mini bombonierka Almond Cream Truffines, Fioretto Nougat, niemieckie propozycje w różnych odmianach firmy Sarotti, a także nasze krajowe Tiki Taki (te sprzedawane są w różnych opakowaniach, także w kartonowych pudełkach, choć nieco drożej od opakowań foliowych z Biedronki).

Bardziej klasyczne bombonierki to te, w których faktycznie już na opakowaniu da się zauważyć różnorodność kształtów, kolorów i (w opisach) smaków poszczególnych pomadek czekoladowych. I po to powstał ten tekst, aby zainspirować czytelników do zakupu odpowiednich bombonierek, zarówno dobierając je pod kątem upodobań smakowych jak i cenowych (a wiadomo, że często te ekskluzywne opcje są nieproporcjonalnie droższe w stosunku do oczekiwanej jakości).

Merci - bombinerka StorckI tak możemy zaproponować, zaczynając od bardzo różnorodnej smakowo Valentino Yellow Flower, ładnie zapakowanej wprost na prezent bombonierki o wadze 300g, przez znacznie smaczniejszą opcję Selection of Fine Belgian Chocolates belgijskiej marki Chocolaterie Duc d’O o wadze 250g (oba opakowania są w postaci wysokiego opakowania, bo wewnątrz są umieszczone dwie identyczne warstwy takich zróżnicowanych cukierków), aż po klasyczne, mniej lub bardziej płaskie opakowania, znane z reklam telewizyjnych w postaci Mon Cheri z Ferrero, czyli czereśni zatopionych w alkoholu i umieszczonych w smacznej deserowej czekoladzie, czy też Merci firmy Storck w różnych smakach i wersjach wagowych, jako przykład opisywałem Merci Assorted Dark Chocolates.

Chocolate Liqueurs - bombonierka alkoholowaSą też i bardziej ukierunkowane pomysły jako prezent dla osób np. lubiących wszelkie marcepany, tu przoduje firma Fedora i jako przykład opisałem bombonierkę Feinste Confiserie-Marzipan Pralines. Inną propozycję mam też dla koneserów alkoholi wysokoprocentowych, albowiem firma Anthon Berg oferuje nam świetnie wyglądającą i wyśmienicie smakującą dawkę deserowej czekolady z zawartością różnych alkoholi świata, a wszystko to w postaci bombonierki Chocolate Liqueurs. Jeśli ktoś stawia na elegancję i wygląd, to tu można podejść do Almy i poszukać tak ładnie pakowanych produktów, jak choćby włoskie Le Praline marki Feletti 1882.

Bombonierka J. D. Gross odl LidlaSą też i ludzie, których zwyczajnie nie stać na zakupy w Almie, ale to nie powód ani do wstydu, ani do tego, by czuć się kimś gorszym. Jako bardzo dobry stosunek jakości do ceny (moja ocena 2/5 za produkt ładnie wyglądający i o cenie w przeliczeniu na 1kg ledwie 50 zł, czyli o 3 do 4 razy taniej od niektórych tu przedstawianych bombonierek) sugeruję zakup Pralines Selection niemieckiej marki J. D. Gross sprzedawanej tam w sieci Lidl (można poszukać sprzedawców sprowadzających takie towary do Polski).

A co sam chciałbym dostać w prezencie, jako koneser słodyczy czekoladowych? Oto lista tych najlepszych produktów. Na przykład (trudno dostępny towar, czasami w Almie bywa) coś marki Butlers z Irlandii, a mianowicie A Selection of Chocolate Truffles & Pralines, którą to bombonierkę oceniłem aż na 4/5 ze względu na genialnie połączone smaki z różnymi rodzajami wyjątkowo smacznej czekolady.

Lista ta będzie się poszerzać w miarę, gdy będę dodawał nowe opisy na tym blogu, zachęcam zatem okazjonalnie odwiedzających, aby choć raz na pół roku zerknęli do tego podręcznego poradnika z inspiracjami na smaczne upominki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *